Aziz Kocaoğlu Kimdir..?
------------------------
1948 yılında Erbaa'da doğdu. 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1974’te İstanbul Üniversitesi’nden İşletme dalında yüksek lisans derecesi alan Kocaoğlu, 1975-1978 yılları arasına bir kamu kuruluşunda muhasebe uzmanı olarak çalıştı; 1978-1979 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yaptı. 1979 yılında kendi işini kurdu. Ortak bir girişimle 1986 yılında toprak sanayii dalında çalışmaya başladı. Sanayiciliğin ardından Seçkin Ticaret adında Beyaz Eşya Bayisi işleten Kocaoğlu, siyasi yaşamına CHP Gençlik Kolları’nda başladı, SODEP kurulduğunda bu partiye üye oldu. 2001-2003 döneminde CHP Bornova İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Kocaoğlu, 28 Mart 2004 seçiminde CHP’den Bornova Belediye Başkanı seçildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Piriştina'nın ani vefatı üzerine CHP İzmir teşkilatının Büyükşehir Belediye Meclisindeki üye çoğunluğu sayesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirildi.

Koca 9 Sene'de Yaptıkları..
----------------------------------------------

Kocaoğlu'nun belediye başkanlığı zamanında İzmir'de yapımı tamamlanan bazı yapılar şunlardır; Güzelyalı'da boşalan otobüs garajı arazisinde  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi. Alsancak’ta Fransızlardan kalan Havagazı Fabrikası’nın ana dokusu korunarak dönüştürülen müze ve kültür kompleksi, Çiğli taraflarında Sasalı adı verilen bölgede kurulan Doğal Yaşam Parkı, ve bunun içinde yer alan 450 dönümlük araziyi kaplayan hayvanların doğal yaşam ortamlarında izlenebildiği bir hayvanat bahçesi..

Değerlendirme:
---------------
 Peki koca 9 sene de elle tutulan hiç bir hizmeti olmayan bu belediye başkanı sizce gelecek seçimlerde kazanır mı..?
Kazanır..! Neden Mi..?
Çünkü halk öyle istiyor,Sözde Gevur olmadıklarını kanıtlamak istiyorlar..!
Ben bir İzmirli olarak asla ve asla gevur olduğumuzu düşünmemekle birlikte,bu sözde Cumhuriyetçi,sözde milliyetçi ayaklarıyla senelerdir bu belediyeleri sömüren insanların artık bu koltuklardan kalkmasını diliyorum..
Diğerleri çok mu namuslu,hiç mi sömürmüyorlar elbette ki onlarda sömüyor fakat katkıları azınsanmıyacak kadar fazla..
Tepkiler: